Porota

Monika Absolonová

Po absolvování Soukromé střední hotelové školy v Praze navázala studiem němčiny na Akademii J. A. Komenského. Její pěvecké začátky sahají do dětství, do roku 1983, kdy jako sedmiletá nastoupila do Kühnova dětského sboru. Na počátku 90. let začala studovat zpěv u Lídy Nopové a od roku 1996 u profesora Eduarda Klezly. Muzikálovému herectví se věnuje od roku 1995, kdy získala první roli v Draculovi. V prvním desetiletí 21. století je její kariéra stále na vzestupu. Jedna velká role stíhá druhou. Do povědomí muzikálových fanoušků se dostala v roce 2002 titulní rolí v muzikálu Kleopatra. V rychlém sledu následovaly další výrazné úkoly jako dvojrole v divadelní verzi muzikálu Rebelové, a poté hlavní ženské role v muzikálech Noc na Karlštejně, Tři mušketýři, Vražda za oponou, Angelika, Mona Lisa, Funny Girl, Mary Poppins, Zorro, Antoinetta – královna Francie. Za roli Fanny ve Funny Girl získala Cenu Thálie v roce 2012. Spolupracuje i s činoherním divadlem, ve společnosti Háta. Zpěvaččinu sólovou kariéru mapuje sedm samostatných alb: Monika (1993), Dál jen při mně stůj (1994), První den (1999), Jsem nevěrná (2001), Zůstávám dál (2004), Muzikálové album (2010) a nejnověji její vánoční CD Až do nebes (2016), jehož vydavatelem je Studio DVA. Zpěvačka realizuje vlastní koncertní večery a participuje na řadě charitativních akcí (Avon pochod, koncerty pro Kapku naděje, Pomozte dětem a další). Má zkušenosti i s filmem, zahrála si např. ve filmech Zdeňka Trošky. V divadle Studio DVA se poprvé objevila v roce 2013 ve vánočním muzikálu Děvčátko – Vánoční příběh, od roku 2015 účinkuje v muzikálu Evita a od roku 2017 v muzikálu Funny Girl.

Petr Ožana

Petr Ožana pochází z Ostravy, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, v oborech skladba a klavír, a dále pokračoval na HAMU ve studiu klavíru. Hráčské zkušenosti sbíral, jak na domácí půdě, tak v zahraničí. Je laureátem mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec, a v roce 2013 získal titul Pianista roku. Šansonu se věnuje intenzivně 14 let. Je vyhledávaným korepetitorem. Dlohodobě spolupracuje s umělci Jitkou Molavcovou, Martou Balejovou, Alenou Bazalovou, Zlatkou Bartoškovou, Filipem Sychrou, Svitlanou Reichlovou a Teresou Trnkovou. Donedávna také doprovázel i Renatu Drössler. Doprovází také zpěvačku Marcelu Březinovou a zpěváka Radima Schwaba. Hraje v divadlech Semafor a Pod Palmovkou a divadle NoD. Spolupracuje se sbory u nás i v zahraničí. S tím také souvisí úzká spolupráce s festivalem Bohemia Cantat v Liberci. Podílel se na muzikálových projektech Sweeney Todd a Rent, a také na uvedení opery Philipa Glasse Les enfants terribless v Národním Divadle, v režii Alice Nellis. Je korepetitorem na Pražské konzervatoři a DAMU. V roce 2017 uvedl svůj první větší autorský projekt Obrázky z divadla v tvůrčím tandemu s Janou Balašovou. V roce následujícím pomohl na svět muzikálu Freddie v Divadle Radka Brzobohatého.

Dita Kosmáková

Ještě v Čechách studovala na konzervatoři v Teplicích (obor zobcová flétna) a současně navštěvovala univerzitu J.E.Purkyně v Ústí nad Labem, kde zahájila studium učitelství hudebního oboru. Studium dokončila  v roce 2009 na univerzitě v Dortmundu, kde se především zaměrila na sólový zpěv a sbormistrovství. I v různých kurzech se dále specializovala na práci s hlasem. Ve středu jejího zájmu je práce s dynamikou a barvou zvuku, jako i stylově věrná interpretace děl rozličných epoch. Intenzivně se zabývá jazzovou a populární hudbou: 2011 studovala na jazzové akademii Glena Bushmanna v Dortmundu (Dian Pratiwi, Silvia Droste) a navštěvovala kurzy sbormistrovství rytmické hudby (Matthias Becker, Martin Carbow, Roger Treece, Jens Johansen). Starou hudbu neopustila a soukromě se dále věnovala baroknímu zpěvu pod vedením Barbary Schlick. 2010 se seznámila jako zpěvačka s kompletní pěveckou technikou (CVT) a 2011 po absolvování jednoletého kurzu v Hamburku (Complete Vocal Technique 1-year-Singer-Course) se rozhodla pro studium této techniky v Dánsku:  2014 zakončila 3-leté studium na „Complete Vocal Institute“ v Kodani a získala tak jako první a zatím jediná z ČR diplom autorizované CVT lektorky.

Už během studia pracovala jako hlasová poradkyně a sbormistryně  Dortmundského universitního sboru  a podílela se na mezinárodních projektech jako např. „Campus cantat“,  ateliér „jazz&pop“ na Bohemia Cantat. V současnosti je docentkou populárního a rockového zpěvu na Dortmundské univerzitě a vede dva popové sbory „VocalCrew“ a „Taktvoll“.  Jako mezinárodní CVT-kouč pracovala s řadou sólistů, a cappella skupin a sborů, v Čechách byla jako lektorka na PACF 2016 a 2017 (Praque A Capella Festival) , 2018 a 2019 na LSD (Letní škola sborové hudby). 

Pěvecky je Dita otevřená různým hudebním směrům a pohybuje se volně mezi klasikou a populární hudbou. Ať na pódiu autorského divadla „Zeitmaul“ v Bochumu, v acappella skupině, v duu s Friedemannem Dipperem nebo s jazzovým triem, její směrnicí je radost ze svobody hudební interpretace a možností lidského hlasu.   

Karel Korsa

Absolvent Konzervatoře Praha – obor populární zpěv a hudba – absolutorium v roce 2008 
Student Complete Vocal Institute v Kodani – Teacher Diploma Course – od 2019

Lektorská a pedagogická činnost: 
od 2008 – Rocková škola 
od 2016 – vede Akreditované kurzy Ministerstva školství pro učitele ZUŠ

Odborná činnost: Od roku 2001 působí v muzikálech na různých scénách po celé České republice, jmenujme zejména Hudební divadlo Karlín v Praze nebo Městské divadlo v Brně. Spolupracuje také s mezinárodními produkcemi a s anglofonními divadly působícími v Praze. Za roli Tobiase v pražské premiéře muzikálu Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street, nastudovaném v anglickém originále, byl v roce 2012 nominován na cenu Thálie. Jako sólista vystupoval s Orchestrem Václava Hybše a se svým vlastním programem pokrývajícím různé styly populární hudby od šansonu a swingu až po popové a rockové balady, pravidelně koncertuje v České republice a v Německu.